Eğitim ve Gelişim

Kastamonu Entegre’de “Eğitim ve Gelişim Yönetimi” nin amacı zengin öğrenme kültürü temelinde, geleceğin liderlerini yetiştirmek ve organizasyonel gelişimi sağlamaktır. Yıllık olarak planlanan Eğitim İhtiyaç Analizi çalışmaları ve performans değerlendirme süreci sonuçları ışığında oluşturulan çalışan gelişim planları eğitim programlarımızın çıkış noktasıdır.

Eğitim ve Gelişim faaliyetlerimizi planlayıp gerçekleştirirken dikkat ettiğimiz hususlar;

  • Çalışan ihtiyaçlarının önceliklendirilmesi,
  • Kaynak dağılımında optimizasyon sağlanması,
  • Doğru yöntem ile çalışan bağlılığı ve memnuniyetinin sağlanması,
  • Sistematik bir yönetim anlayışı ile çalışanlara adil ve eşit fırsatlar sunulmasıdır.

Sonucunda da iş sonuçlarına katkı sağlayan etkin öğrenme deneyimi yaşatılmasını hedefliyoruz.

Eğitimlerimizi beyaz yaka ve mavi yaka ayrımı yapmaksızın, ortak platformlarda gerçekleştirmekteyiz.

Ayrıca, Kastamonu Entegre olarak sunmuş olduğumuz gelişim araçlarından biri de e-eğitimler’dir

E-öğrenme platformumuzla sadece mesleki gelişiminize değil; kişisel ve liderlik gelişiminize, ayrıca sosyal yaşamınıza etkisi olacak e-eğitimlere Internet erişiminizin olduğu her yerden, istediğiniz zaman erişebileceksiniz. 

İnternet üzerinden gerçekleştirilen eğitim, öğretim ve bilgi yönetim faaliyeti olarak tanımlayabileceğimiz e-eğitim, hem kurumların hem de çalışanların eğitim ve bilgiye erişilebilirliğini artıran önemli bir araçtır.

Kurum vizyonu doğrultusunda her bir çalışanımıza görevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi, gelişmeleri yakından takip edebilmesi, inovatif olması ve bireysel olarak kendini geliştirebilmesi, yüksek performans çalışma kültürü yaratılmasına katkı sağlayarak gerekli eğitim ve gelişim fırsatları sunmaktayız. Bununla beraber başarının önünü açarak gelişimi desteklemek üzere oluşturulan e-eğitimler ile tüm lokasyonlarımızdaki çalışanlarımıza zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde eğitim hizmeti ulaştırılmaktadır.

Liderlik Geliştirme, Beceri Geliştirme ve Kariyer Geliştirme eğitimleri olmak üzere 3 temel başlık altındaki farklı eğitim programları ile de genel müdürlük ve fabrika kadrolarımıza hizmet vermekteyiz.