Gençlik Gemisi Kastamonu Entegre Sponsorluğunda Demir AldıBasın Bülteni                                                                                                   05 Haziran 2013

 
 
KASTAMONU ENTEGRE DÜNYA GENÇLİK GEMİSİ PROGRAMINA SPONSOR OLDU.
 
GENÇLİK GEMİSİ KASTAMONU ENTEGRE SPONSORLUĞUNDA DEMİR ALDI.
 
 
 
Ahşap ve orman ürünleri ile anılan, kapı paneli üretiminde Avrupa´nın önde gelen şirketleri arasında yer alanKastamonu Entegre,Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Dünya Gençlik Gemisi Programı´na sponsor oldu.
 
Gençler arasında dostluk ve karşılıklı anlayışın gelişmesine katkıda bulunmak, gençlerin farklı kültürleri tanımalarını ve topluma ve insanlığa daha fazla katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla Japon Hükümeti tarafından gerçekleştirilen, dünyanın en prestijli gençlik programıDünya Gençlik Gemisi Programı´na, bu yıl dünyanın her yerinden 220 genç katıldı.Kastamonu Entegresponsorluğunda düzenlenen programa ülkemizi temsilen katılan 10 gencimiz ülkemizin kültürünü, tarihini ve geleneklerini dünya gençliğine başarıyla takdim etti.
 
Kastamonu Entegre Genel Müdürü Haluk Yıldız,gençlerimizin dünya kültürlerine ve değerlerine tanıklık ettiği, o değerleri ülkelerine taşıyarak barış ve dostluk köprüleri kurdukları böylesi önemli bir programın bir parçası olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Yıldız, Kastamonu Entegre olarak "Medeniyetler İttifakı" girişimiyle düzenlenen projelerde gençlerimizin destekçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.
 
Yapılan ulusal sunumlar ile ney eşliğinde Mevlana´nın insanlığa yönelik sevgi ve hoşgörü öğretilerinin anlatıldığı programda ayrıca Çanakkale Savaşı, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşu, tarihi, ekonomik ve sosyal hayatı renkli bir şekilde dünya gençlerine anlatıldı. Türk Kültür gecesinde ise kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan türk kahvesi, lokum, helva ve fındık ikramı yapıldı, halk oyunları ile müziğimizden güzel örnekler sunuldu.
 
Kastamonu Entegre Hakkında:Kastamonu Entegre´nin, kurulduğu 1969 yılından günümüze kadar devam eden yatırımları ile Gebze ve Kastamonu´da ikişer, Balıkesir, Samsun, Tarsus, Adana´da da birer üretim tesisi olmak üzere yurtiçinde 8, Romanya´da 2, Bulgaristan, Bosna Hersek ve Rusya´da da birer olmak üzere, 10 lokasyonda toplam 13 fabrikası bulunmaktadır. Dünya  standartlarında modern entegre üretim tesisleriyle, en son teknoloji ve yeni ürünlere yaptığı yatırımlar, 2012 yılında iştirakleriyle birlikte konsolide olarak  gerçekleştirdiği 1.1 milyar dolarlık cirosu ile Kastamonu Entegre, Türkiye pazarında lider konumundadır. Kastamonu Entegre 3.5 milyon m3 toplam panel üretim kapasitesi (MDF + Yonga levha) ile, Avrupa´nın 6. büyük ağaç bazlı panel üreticisidir. Dünyada ise 11. büyüktür. Kastamonu Entegre, Türkiye panel pazarında, ürün gruplarına göre ortalama %35 pazar payına sahiptir.