Ankaralı ustalardan Laminat Parke Seminerleri’ne yoğun ilgi

Yıllık 70 milyon m² üretim kapasitesiyle, Avrupa’nın beşinci, Dünya’nın altıncı en büyük laminat parke üreticisi Kastamonu Entegre (KEAS), sektör içi eğitimlerine Ankara’da devam etti. Laminat Parke Usta Seminerleri’nin Başkent ayağı, Ankaralı parke ustalarının yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Bayiler ve parke ustaları için Türkiye genelinde “Laminat Parke Usta Seminerleri” düzenleyen KEAS, yapı sektöründe görev alan önemli paydaşlarıyla Ankara’da bir araya geldi. 11 Mayıs’ta düzenlenen ve 300’e yakın usta ve bayinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, sektörün Türkiye ekonomisindeki yeri ve önemine vurgu yapan açılış konuşmalarıyla başladı.  Laminat parke teorik eğitimleriyle parkenin doğal, dekoratif ve sıcak görünümü ile yer döşemede kullanımı hakkında bilgiler verilen seminerde, ürünlerin özelliklerine ve kullanım detaylarına dair püf noktaları anlatıldı.

Seminer kapsamında bayi ve ustalara uygulamalı olarak da parke eğitimi verilirken, Floorpan ve Artfloor laminat parke ürün kategorileri ile 2016 yılında yapılması planlanan yenilikler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Seminere katılan bayii ve ustalara birer sertifika verilirken, parke uygulamada kullanılan çeşitli malzemeler hediye edildi. 

1999 yılında ilk laminat parke üretimine başlayan KEAS’ın bugün, ana marka ve alt kategorileriyle dünya laminat parke ihtiyacının %5’ini tek başına karşılar duruma ulaştığını belirten Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör, "Parke üretiminde dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alan bir firma olarak, sektörün gelişiminde büyük bir sorumluluk üstleniyoruz. Bu seminerler başta Floorpan ve Artfloor olmak üzere, ürünlerimizi müşterilerle buluşturan parke ustalarıyla farklı illerde bir araya gelmemizi ve bağlarımızın daha da güçlenmesini sağlıyor. Yer döşemesinde kalite süreçlerinin iyileştirilmesi için ustalarımıza parke uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktaları anlatmaya çalışıyoruz. Ankaralı parke ustalarımızın seminerimize gösterdiği ilgiden büyük mutluluk duyuyoruz"