KASFOT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Kastamonu fabrikamız ile Kastamonu Fotoğrafçılar Derneği (KASFOT) tarafından organize edilen fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı. Kastamonu fabrikamızda düzenlenen ödül töreninde öğrenciler ödüllerini Kastamonu Samsun Fabrikalar Direktörü Enes KOÇ ve KASFOT Dernek Başkanı Suat Cumali GÜNGÖR’den aldılar. KEAS GLOBAL dergisine kapak olan bir fotoğrafında yer aldığı yarışmada, fotoğrafı çeken öğrenci, fotoğrafın hikâyesini de anlattı.

İki kategoriden oluşan yarışmada, A kategorisinde AĞAÇ ve İNSAN; beşikten mezara tüm hayatımız boyunca ihtiyaç duyduğumuz ağaç ve ahşap ürünlerinin hayatımızda ki yerinin gençlerin bakış açılarıyla anlatıldığı fotoğraflar yarışırken, B kategorisinde ise ORMANLARIMIZ; Dünya’daki canlı varlığının devamı için son derece gerekli olan ağaçlar ve ormanların; tohumdan ağaca, ağaçtan ormana tüm evrelerinin yer aldığı fotoğraflar yarıştı.
Ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada Kastamonu Entegre hakkında bilgiler veren Enes KOÇ; “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bugün burada göstermiş olduğunuz özveri, girişkenlik, kendini ifade etme ve çabanızın karşılığını, üniversite ve iş hayatınızda göreceksiniz. Zaten bu tür organizasyonların yapılma amacı bu birikimleri sizin gibi gençlerimize kazandırmak, fotoğraf sanatı ile gençlerimizi buluşturmak ve onların gözünden ilimizle adı bir anılan ORMANLARIMIZ ve AĞAÇ-İNSAN ilişkisi konusunda toplumda farkındalık oluşturmaktır.” dedi.

YARIŞMADA ÖDÜL KAZANAN KATILIMCILAR
SEMANUR GÜNEY : 10 ARALIK TEKNİKİ ve MESLEKİ AND. LİSESİ
CEREN ACAR : TOSYA M. AKİF ERSOY İMAM HATİP ORTA OKULU
MEHMET DAĞLI : TAŞKÖPRÜ LİSESİ
HASAN DEMİRKIRAN : TAŞKÖPRÜ LİSESİ
HASAN DOĞAN VURDU : AYTAÇ ERUZ ANADOLU LİSESİ
ŞAKİR MUTLU CAN : GÖL ANADOLU LİSESİ
EMİN CAN TAŞÇI : BOZKURT ORTA OKULU
SAİDE UZUNOĞLU : 10 ARALIK TEKNİKİ ve MESLEKİ AND. LİSESİ
ARZU BAKAL : 10 ARALIK TEKNİKİ ve MESLEKİ AND. LİSESİ
NURAY KABA : 10 ARALIK TEKNİKİ ve MESLEKİ AND. LİSESİ
İLKNUR KARACAN : KASTAMONU KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ