BAŞARILARIMIZLA DÜNYA’YA İLHAM VERİYORUZ!

Her yıl 70 milyon m² laminat parke üreten ve dünya laminat parke üretiminin %5'ini tek başına karşılayan şirketimiz, imza attığı ilklerle tüm dünyada ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. Orman ürünleri sektöründe dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden PÖYRY tarafından Dekoratif Yüzeyler Konferansı'na konuşmacı olarak davet edilen Kastamonu Entegre başarılarının sırlarını Almanya'da anlattı. 

Merkezi Finlandiya'da bulunan küresel danışmanlık firması PÖYRY tarafından düzenlenen Dekoratif Yüzeyler Konferansı, Nisan ayında Almanya’nın Leipzig şehrinde gerçekleşti. Bugüne kadar en kapsamlı ve en yüksek katılımlı olarak gerçekleşen konferansın bu yılki konukları arasında Kastamonu Entegre de yer aldı. Aralarında BASF, IKEA, SCHATTDECOR gibi tanınmış firmaların temsilcilerinin 20'ye yakın sunum gerçekleştirdiği konferansta “Dijital Baskı, Mobilya Ve Dekorasyon Sektöründe Yeni Bir Devir Açıyor” ana başlığı işlendi.

Ahşap üretimi karbon depolayarak küresel ısınmayı azaltıyor

Konferansın dekoratif yüzeyler değer zincirinde inovasyon üzerinde sürdürülebilirlik ve dairesel ekonominin etkilerinin tartışıldığı yönetici oturumunda konuşan Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör, Kastamonu Entegre’nin başarı hikâyesini anlattı. Sürdürülebilirlik ve dairesel ekonomi için yürüttükleri çalışmalar ve planladıkları yeni projeler hakkında bilgi veren Güngör, "Ahşap malzeme kullanımı küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle mücadelenin en kolay ve ucuz yöntemlerinden birisi olmaya devam ediyor. Ahşap ürünlerin önemli bir avantajı karbon depolayarak, küresel ısınmayı azaltması. Orman ve ağaç ürünleri sektöründe dünyanın en büyük üreticilerinden biri olarak biz de ürünlerimizle yılda 3.1 milyon ton karbon depoluyoruz. 550 bin hanenin yıllık karbon emisyonuna denk düşen çalışmalarımızla, çevresel ve ekonomik anlamda sürdürülebilirliğe önemli katkılarda bulunuyoruz" dedi.